kožešina je zvíře

1. února 2007 v 19:35 | ajdiv |  Zamyšlení - citáty
Evropská komise

Kočičí a psí kožešiny: Komise navrhuje úplný zákaz


Brusel 20. listopadu 2006 - Evropská komise dnes přijala návrh na zákaz dovozu, vývozu a prodeje kočičích a psích kožešin v EU. Existují důkazy, že kočičí a psí kožešiny se prodávají na evropském trhu, obvykle bez uvedení, o jakou kožešinu jde, nebo jako syntetický či jiný typ kožešiny. Předpokládá se, že velká většina kočičích a psích kožešin je dovážena ze třetích zemí, zejména z Číny, kde se tato zvířata k takovým účelům přímo chovají. Mnoho členských států v reakci na silný odpor spotřebitelů proti obchodování s kožešinami těchto zvířat přijalo svou vlastní legislativu. Avšak zákazy jednotlivých států se od sebe liší a mohou narušit vnitřní trh. Dnes přijatý návrh nařízení je v souladu se zájmy občanů EU a představuje harmonizovaný přístup zakazující veškerou produkci, prodej a dovoz či vývoz kočičích a psích kožešin v EU. Kromě toho také zavádí systém výměny informací o zjištěném výskytu těchto kožešin. Více informací najdete na této stránce.
více »
http://www.evropska-unie.cz/cz/article.asp?id=4396&page=1
Neměly by se stejně zakázat kožešiny z norků, lišek a dalších takto využivaných zvířat pro kožešiny ?
Podle čeho jsme určili že tzv. hospodářská zvířata jsou méněcenná a chováme je pro svůj užitek. Je velmi dobře, když se z infromačních zdrojů dovídáme o trestu za týraní psů, neměl by ale stejný trest padnout na ty lidi, co každý den týrají zvířata pro náše nesmyslné potřeby a nemají ani ta nejmenší práva a je s nimi zacházeno jen jako s věcí, nebo pro ty společnosti, kvuli kterým v nesnesitelných podmínkách umírají zvířata nepotřebným testováním ?
Lidé jsou nejhorší v živočisné říši ve spravedlnosti.., určili kdo má a kdo nemá právo na život. Ale zapomněli přitom, že každé zvíře má právo na život a na důstojné zacházení! Bez ohledu na naše záměry a požadavky a ve smyslu přežitků, hloupých tradic, neiformovanosti a reklam, .. jsou dále přesvědčeni v těchto lžích.
Přiznají někdy lidé, jak v tomhle chybovali, když jim nechybí často ani soucit pro člověka, nechají se tak lehce ovlivnit, jako by se nepoučili z minulosti a v nejmenším jen uznávají své vyvolené zvíře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama