Problematika obchodu se zvířaty

6. ledna 2007 v 15:12 | Merendiz |  Články - Ochrana zvířat
Problematika obchodu se zvířaty
Člověk by měl jednat tak,jak je správné...Co to ale znamená?Kdo určuje co je a co není správné?Je určitě velmi užitečné,když se inspirujeme myšlenkami a názory druhých,přesto bychom ale měli následovat především hlas svého svědomí a srdce.V hloubi duše každého z nás je pravda obsažena a je jen na nás,zda se jí budeme snažit vyhledat..
Mezi ochránci zvířat je rozšířen názor,že podporování zverimexů je špatné.Nelze nic jiného,než s tím souhlasit.Obchod se zvířaty je špatný.Jenže podporováním se rozumí i koupě zvířete,které často v nevhodných podmínkách trpí.Můžeme ho buď jen politovat,ale nechat na pospas nekvalifikovanému a necitlivému personálu a lidem,kteří si ho třeba z nudy koupí a nebo se ho ujmout sami.Přispějeme sice do kapsy obchodníkům se životy,ale možná zachráníme nebo zlepšíme osud živé bytosti.
Když někdo v zemích,kde je otroctví s lidmi běžné,vykoupí otroka aby mu daroval svobodu a nebo ho učinil svým přítelem,je to v našem "civilizovaném" světě skoro všeobecně pokládáno za občanskou povinnost pomoci člověku z nouze.A přitom se i touto koupí přispívá otrokářům.Ke zrušení otroctví v Americe nepřispěl nezájem o otroky,ale vlna odporu,která požadovala zvýšení morálního kodexu ve společnosti.Zvířata jsou v naší zemi ve stejné situaci.Jsou pokládána za méněcenné bytosti ne-li přímo za neživé předměty sloužící jen k našemu užitku,rádoby pokroku a pavědě nebo zábavě.
Nechci pochopitelně nikoho nabádat,aby vykupoval zvířata z obchodů,nemá-li na to vhodné podmínky ani čas.Máme-li k tomu ale vše potřebné a hlavně dobré srdce,není to naše povinnost starat se o naše bližní? Vyšlechtěná zvířata už ani nemají možnost vrátit se do přírody a jejich jedinou šancí jsou lidé,kteří je přijmou do svých domovů.
Proto si myslím,že je nutné usilovat nejen o to,aby se změnil postoj společnosti ke zvířatům,ale abychom sami pomáhali konkrétním bytostem.Odměnou nám bude upřímné srdce malého tvora,jeho moudrost a instinkt,který nám samým bude pomáhat v těžkých chvílích a dá nám poznat některá z tajemství přírody.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kamila Kamila | E-mail | 10. dubna 2009 v 13:45 | Reagovat

Mám na vás dotaz, myslíte si, že je možno nějak zachránit velkého papouška, kterého mají zavřeného v kleci ve Zverimexu, třeba kdyby se dostal do ZOO, kde by mu bylo rozhodně lépe...?Uspořádat sbírku nebo nevím....díky za vaše názory..

2 Merendiz Merendiz | Web | 27. dubna 2009 v 19:49 | Reagovat

Poslala jsem Ti svůj názor na mail. Snad došel...[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama